O autorach

Marcin – fotograf

Fotografuję bo lubię i zapewne będę to robił, do póki fotografowanie będzie mi sprawiało przyjemność. Nie gonię za fotograficznymi rarytasami, nie przemierzam kraju w poszukiwaniu rzadkich gatunków. Nie należę do żadnej organizacji skupiającej fotografów.

Moje pierwsze doświadczenia z przyrodniczą fotografią datują się na lata 2002/2003. Wówczas, pracując w parku krajobrazowym, zacząłem fotografować ptaki. Mimo, że od 2006 roku nie jestem związany zawodowo z ochroną przyrody, to pasja fotografowania pozostała…

Andrzej – fotograf

Przede wszystkim jestem przyrodnikiem. Aparat wziąłem później do ręki, no i chyba od tego czasu staram się „zapisać” to, co jest dla mnie istotne, inne … Zafascynowanie światem flory i fauny zapoczątkowało harcerstwo. Częste wypady za miasto, do lasu, na biwaki i obozy pozwoliło z dnia na dzień odkrywać to, czego jeszcze nie znałem. Pewnie to mnie pchało i pcha nadal w ten nieznany do końca świat. Zgłębianie tego co nas otacza, umożliwiło mi nierzadko przewidywać, to co jest istotne ale i często zaskakujące w danej chwili. Wtedy tylko pozostaje mi nacisnąć spust migawki. Oddać się maksymalnie swojej pasji.

Obecnie związany jestem z ochroną przyrody na Środkowym Pomorzu ale sercem zawsze z Doliną Środkowej Odry. Tam wszystko się zaczęło.

Wielu moich znajomych, Kolegów, kamratów wojaży, nazywa mnie Andrzejem, Andym, jeszcze inni kompanem w każdym tego słowa znaczeniu, a jeszcze inni, że pokazuje przyrodę tak jak, ją kocham … ale nie mnie to oceniać! Zapraszam w imieniu swoim i Marcina do obejrzenia tego co jest „prawdziwą przyrodą”.